• 021 66570105-6

درباره ما

 

1389 : اولین تجربه مشاوره

وقتی قدم به عرصه ارائه مشاوره به شرکت های پخش به ویژه در حوزه «برنامه ریزی و بهبود فروش» گذاشتیم می دانستیم که راهی بی پایان را آغاز می نماییم، زیرا بهبود یک سازمان پایانی ندارد.

       
         
       

تجارب اجرایی و عملیاتی

تجربیات متعدد اجرایی تیم مشاوره (به عنوان کارشناس یا مدیر در شرکتهای تامین کننده، شرکتهای پخش، و شرکتهای ارائه کننده راهکارهای نرم افزاری و سخت افزاری پخش) موجب گردیده تا درک صحیحی از نیازها و مشکلات جاری در شرکتهای پخش داشته باشیم و بتوانیم مشاوره های کاربردی را به مشتریان خویش ارائه نماییم.

         

 نگاه جامع به صنعت پخش

در کنار تجربیات اجرایی، می بایست با نگاه جامع سیستمی و فرآیندی موضوعات مختلف در یک شرکت پخش مورد ارزیابی قرار گیرد. بر این اساس یازده فرآیند اصلی صنعت پخش شناسایی و مورد ارزیابی قرار می گیرند.

       
         
       

عارضه یابی پیش نیاز مشاوره کاربردی

برای ارائه مشاوره کاربردی و عملیاتی صحیح لازم است شناخت صحیحی از وضعیت جاری شرکت پخش داشته باشیم. برای این موضوع در طول این سالها اقدام به تدوین شاخص های کیفی، کمی و فرآیندی در یازده فرآیند اصلی صنعت پخش نموده ایم، زیرا معتقدیم مدل تشخیص صحیح (Diagnosis Model) بخش مهمی از فرآیند بهبود می باشد.

         

1393: تالیف اولین کتاب تخصصی پخش مویرگی

تجربیات اجرایی و مشاوره خود را در قالب اولین کتاب کاربردی در صنعت پخش (راهنمای کاربردی توزیع و فروش مویرگی)، گردآوری و تدوین نمودیم که با اقبال مخاطبان، تا کنون به چاپ سوم خود رسیده است.

       
         
       

به روز بودن

بدیهی است با تغییر فضای بازار و حرکت رو به رشد شرکت های پخش، مشکلات و نیازهای این شرکتها نیز دچار دگرگونی می شود، پس همواره سعی می نماییم تا دانش روز دنیا را بر اساس واقعیت های صنعت پخش کشور بکار بگیریم.

         

خدمات تخصصی صنعت پخش

به مرور و و با دسته بندی نیازهای شرکت های پخش، خدمات خود را در حوزه مشاوره در چهار گروه اصلی ارائه می نماییم

iProcess : بهبود فرآیندها، ساختار و آیین نامه ها

iSupply : بهبود زنجیره تامین، ساختار و فرآیند انبار

iSales : اصلاح و توسعه شبکه بازاریابی، فروش و توزیع

iKnow : ارتقاء مهارتهای ذهنی و عملیاتی پرسنل 

       
         
       

 1395 : راه اندازی کلینیک مشتریان

با ظهور تکنولوژی های نوین به ویژه در حوزه هوش مصنوعی (AI)، اقدام به راه اندازی کلینیک مشتریان (به عنوان تنها آزمایشگاه تخصصی رفتارشناسی مشتریان در کشور) نمودیم تا ضمن ارائه خدمات مشاوره، تحلیل های رفتارشناسی (مالی و غیرمالی) مشتریان را در صنعت پخش و صنعت بانکداری ارائه نماییم.

         

 سامانه هوش تجاری (Arena BI)

بررسی های نشان می دهد اغلب سامانه های هوش تجاری موجود در کشور (به ویژه در صنعت پخش) صرفاً به گزارشات تلفیقی در قالب داشبوردهای گرافیکی بسنده می کنند.

بر این اساس با بکارگیری تجربیات چندساله مشاوره در کنار آخرین ابزارهای هوشمندسازی کسب و کار، سامانه هوش تجاری صنعت پخش را با نام تجاری Arena BI آماده سازی و تولید نموده ایم. 

مهمترین مزیت و تفاوت ArenaBI «گزارشات تحلیلی و تلفیقی تصمیم ساز» می باشد. یعنی با ارزیابی شاخص های هوشمند عملیاتی (OI) و شاخص های هوشمند مشتری (CI)، زمینه تصمیم های صحیح در لایه های صف، ستاد و مدیریت ارشد سازمان فراهم آمده است.

       
         
       

 و البته می دانیم که راهی طولانی در پیش است ...

 

  • تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، نبش کوچه کاظم بیگی، پ69، واحد5
  • 021-66575105-6
  • 021-66576188
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا